Naturalne perfumy Douces Angevines

naturalne-perfumy

Dlaczego naturalne perfumy?

Spoglądając na składy „konwencjonalnych” perfum znanych marek, znajdziemy w nich wiele syntetycznych składników i pochodnych przemysłu petrochemicznego. Tego typu substancje nie są obojętne dla naszego organizmu, mogą bowiem wywoływać alergię, uczulenie na skórze, czy wpływać na gospodarkę hormonalną. Pomimo tego, że coraz więcej z nas zwraca uwagę na skład kosmetyków, w przypadku perfum kierujemy się niestety zupełnie innymi kryteriami, wybierając zapachy, których skład jest często daleki od naturalnego.

Michèle Cros, założycielka marki Douce Angevines, postanowiła stworzyć perfumy, które będą luksusowe i unikalne, a zarazem w 100% naturalne oraz „czyste i żywe” jak wszystkie kosmetyki Douces Angevines. Cały proces produkcji opera się na rzemieślniczym know-how dawnych perfumiarzy. Dzięki temu można uzyskać w 100% czyste oraz naturalne zapachy, które są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizmu. Co więcej, zachowując całą złożoność ich zapachowej autentyczności, perfumy stają się wyjątkowe oraz  niepowtarzalne na każdej skórze.

Naturalne i organiczne perfumy:  100% roślin oraz rzemieślnicza produkcja

Przy produkcji perfum Douces Angevines nie są używane syntetyczne związki, składniki pochodzenia zwierzęcego, fitalaty czy  inne sztuczne dodatki. 100% ich składu pochodzi z królestwa roślin,  w tym ponad 80% składników jest certyfikowanych jako organiczne, natomiast pozostałe 10-20% to dzikie odmiany roślin oraz rośliny pochodzące bezpośrednio z własnego ogrodu Douces Angevines.

Naturalne perfumy tworzone są ręcznie we własnej pracowni, od stworzenia zapachu po ich butelkowanie. Cały proces produkcji odbywa się z szacunkiem dla wszystkich żywych istot. Wybierani są również tacy dostawcy surowców, którzy pracują z szacunkiem dla planety i ludzi.

Cenna i unikalna kompozycja

Zgodnie z tradycją prawdziwego perfumiarstwa, przy produkcji perfum nie używa się „samej” wody, ale wód kwiatowych. Zamiast czystego alkoholu, wykorzystywane są maceraty z roślin i kwiatów moczone w organicznym alkoholu z pszenicy. W ten sposób królestwo roślin przenika całą kompozycję perfum. Do każdej z nich wykorzystywane są również szlachetne składniki, jak: cenne żywice (Olibanum, Mirra, Żywica Benzoesowa…), mityczne kwiaty (Tuberoza, Jaśmin, Plumeria, Magnolia…), święte drzewa (Białe Drzewo Sandałowe, Palo Santo…), a także składniki, które odpowiadają za „magię” perfum (Labdanum, Cynamon…).

Zapach naturalnych perfum Douces Angevines jest niepowtarzalny na każdej skórze. To znak prawdziwych perfum. W kontakcie ze skórą tworzy się idealna harmonia, podkreślając tym samym unikalną tożsamość osoby, która je nosi.

Poznaj prawdziwe, naturalne perfumy:

iO „Kim jestem”, talizman ochronny, który zaprasza do ponownego odkrycia własnego „ja”…

Anima „Oddech gwiazd”, przywołanie do zmysłowej i nieuchwytnej kobiecości…