Jak powstają kosmetyki naturalne Douces Angevines?

jak-powstaja-kosmetyki-naturalne

Od samego początku istnienia marki, przy tworzeniu kosmetyków Douces Angevines nie ma miejsca na maszyny lub skomplikowane technologie. Cała produkcja odbywa się w tradycyjny sposób, przy użyciu rąk, a także naturalnej energii słońca oraz księżyca. Co to oznacza?

Uprawa roślin zgodnie z fazami księżyca

Większość roślin uprawiana jest we własnym ogrodzie zgodnie z zasadami rolnictwa  organicznego i biodynamicznego, które charakteryzuje całkowity zakaz stosowania sztucznych nawozów, pestycydów, czy nawozów mineralnych, na rzecz stworzenia takich warunków dla uprawy, by maksymalnie ograniczyć ingerencję człowieka w rozwój roślin. Co więcej, rolnictwo biodynamiczne opiera się na kalendarzu księżycowym. Wszystkie prace ogrodnicze, m.in. terminy siewu i sadzenia roślin, a także dni oraz godziny ich zbioru, uzależnione są od faz księżyca.  Dzięki temu, w niewielkich rozmiarów ogrodzie, wiele gatunków rośnie w obfitości, zapewniając tym samym kilka zbiorów rocznie.

Tradycyjna produkcja rzemieślnicza

Wybrane gatunki roślin zbierane są ręcznie, a następnie przez długie tygodnie przechodzą kolejne etapy suszenia, parzenia, czy filtracji z użyciem naturalnego papieru. Wszystko po to, by wydobyć i zachować najcenniejsze dla naszej skóry składniki. Niezwykle czasochłonny proces pozwala stworzyć bardzo skoncentrowany kosmetyk, obfity w kwasy tłuszczowe, składniki aktywne oraz witaminy. To czyste i żywe pożywienie dla Twojej skóry, które zapewni jej niezastąpione wrażenie dobrego samopoczucia i miękkości.

Wieloletnią tradycję, czasochłonną produkcję, a przede wszystkim pasję i miłość do roślin czuć w każdym produkcie marki. Aby bliżej poznać jej założycielkę,  oraz pozostałe sekrety produkcji zajrzyj do zakładki DOUCES ANGEVINES.