Skip to content
francuskie-kosmetyki-naturalne

FRANCUSKIE KOSMETYKI NATURALNE

DOUCES ANGEVINES

Douces Angevines jest pionierską marką kosmetyków organicznych, która powstała w 1994 r. w Soucelles, małej wiosce w najniżej położonej dolinie Anjou we Francji.

“Od dzieciństwa czułam szczególny związek z roślinami. Pewnego dnia postanowiłam zrezygnować ze swojej pracy, aby całkowicie poświęcić się zgłębianiu wiedzy na temat roślin leczniczych, które od dziecka darzyłam największą miłością. Studiowałam zielarstwo, poszerzając wiedzę z zakresu farmakognozji oraz właściwości roślin leczniczych i aromatycznych. Podczas moich studiów zaczęłam przygotowywać receptury kosmetyków na własny użytek. W ten sposób wypróbowałam właściwości wielu roślin, maceratów i olejków eterycznych.
Idea sprzedaży własnych kosmetyków pojawiła się naturalnie, aby natura mogła być częścią codziennego życia każdego z nas”.

Michèle Cros, twórczyni marki

Kluczowym słowem dla marki jest “jakość”. Oznacza to, że produkcja odbywa się w najlepszych warunkach zarówno dla ludzi, jak i roślin. Dzięki czemu otrzymany produkt spełnia wszystkie obietnice. Dodatkowo, ważne jest własnoręczne wytwarzanie kosmetyków we własnej pracowni. Począwszy od ich tworzenia, po pakowanie oraz wysyłkę, bez podwykonawstwa dla całej produkcji.

CZYSTE I ŻYWE KOSMETYKI

Sekret nr 1 – Fluidy kosmetyczne Douces Angevines

Nie są kremem, ani olejkiem. Fluidy kosmetyczne to prawdziwe złoto roślinnych substancji, unikalne w świecie kosmetyków naturalnych. Od ponad 20 lat stanowią wyjątkową formułę Douces Angevines.

Fluidy stanowią niezwykle wyrafinowane połączenie tłoczonych na zimno olejów roślinnych, naturalnych esencji owoców cytrusowych, absolutów roślinnych, olejków eterycznych, liści, żywic, maceratów i świeżych roślin ogrodowych. Ich gładka oraz delikatna konsystencja sprawia, że wchłaniają się natychmiast, bez pozostawiania tłustej warstwy. Tworzą na skórze wyjątkowe uczucie dobrego samopoczucia i gładkości. Fluidy mają bardzo skoncentrowaną formułę, dzięki temu wystarczy kilka kropel, by zaspokoić potrzeby skóry. Butelki wyposażono w kroplomierz lub pompkę, aby umożliwić precyzyjne dozowanie kosmetyku.

Wysokiej jakości, czyste produkty wykonane z naturalnych i aktywnych składników:
– 100% ekstraktów roślinnych wybranych ze względu na ich wysoką jakość,
– 95% do 100% składników organicznych,
– 0% wody – 0% dodatków – 0% konserwantów = 100% składników aktywnych dla odżywienia skóry.

Przy produkcji kosmetyków Douces Angevines nie stosuje się żadnych dodatków, nawet tych dopuszczonych do użycia w produktach organicznych. Kosmetyki Douces Angevines konserwują się naturalnie, dzięki ich właściwościom antyseptycznym. Co więcej, w ich składzie nie ma żadnych olejów estrowych, nawet tych stosowanych w kosmetykach organicznych, jak np. trigliceryd kaprylowo-kaprynowy (caprylic capric triglyceride), mieszanina estrów kwasów kaprylowego i kaprynowego z alkoholami z oleju kokosowego (coco caprylate caprate), oleinian decylu (decyl oletate), itp.

Sekret nr 2 – Ogród piękności – dusza kosmetyków Douces Angevines

Ogród – żywe herbarium jest duszą Douces Angevines. Inspiracją dla tego miejsca są ogrody średniowieczne, gdzie rośliny kuchenne rosną razem z ziołami leczniczym oraz zwykłymi roślinami. Zgodnie z metodami rolnictwa organicznego i biodynamicznego, stwarzane się idealne warunki, w których natura może swobodnie rozkwitać, a ingerencja w nią jest niezwykle oszczędna.

Dokładne pochodzenie roślin i kwiatów:
– 40% pochodzi z własnego ogrodu, są to świeże lub suszone rośliny, np. fiołek, jeżówka, werbena cytrynowa,
– 20% stanowią dzikie rośliny pozyskiwane ze  szczególną starannością z chronionych obszarów, np. dziurawiec, lawenda,
– 40% to olejki eteryczne, oleje szlachetne i niektóre rośliny, pochodzące od małych, lokalnych producentów lub w przypadku olejków egzotycznych z zagranicy,
– maceraty z roślin produkowane są własnoręcznie (stanowią między 30-50% danej formuły).

Sekret nr 3 – Produkcja rzemieślnicza z siłą słońca i księżyca – jak powstają francuskie kosmetyki naturalne

Douces Angevines wykorzystuje siłę i zalety światła oraz cienia, by stworzyć żywe fluidy kosmetyczne. Rzemieślnicza produkcja odbywa się na małą skalę z wykorzystaniem metod przodków. Obejmują one wybór roślin, maceratów, ekstraktów, jak również zdolności do ich przetwarzania i koncentracji. Wiedza na temat wpływu słońca oraz ludzkich umiejętności, pozwala wykorzystywać wolną i zdrową energię, unikając maszyn, czy wątpliwych dodatków syntetycznych (emulgatorów, barwników itp.).

Każdy fluid Douces Angevines opracowuje się szczegółowo, kropla po kropli. Krok po kroku kwiaty mają czas, by połączyć się z cennym płynem. W tym rzemiośle, ludzkie umiejętności są niezwykle istotne. W zależności od produktów, produkcję odnawia się co miesiąc i nigdy nie przekracza ona 30 litrów. Świeżo zerwane rośliny przemieniają się we fluidy kosmetyczne dzięki życiowym energiom: YANG stymulującej siły słońca oraz YIN harmonizującym i uzupełniającym siłom księżyca.

Sekret nr 4 – Dynamizacja, czyli sczypta magii zamknięta w kosmetykach Douces Angevines

Magia zbierania kwiatów

Zbieranie roślin do produkcji odbywa się zgodnie z kalendarzem słonecznym i księżycowym. Istotne jest, aby wybrać taki dzień i godzinę zbioru, kiedy rośliny posiadają największą witalność (niektóre wymagają zbierania rano, kiedy są jeszcze pokryte rosą, by później wystawić je na działanie wschodzącego słońca, inne należy gromadzić w południe).

Tajemnica maceratów

Kiedy roślina jest gotowa i przeszła ewentualny okres suszenia, wybiera się jej najbardziej pożądane części. Następnie rośliny mają czas na połączenie z płynem, aby w efekcie końcowym wtopić się w jego strukturę.

Ostateczna alchemia

To proces, który wymaga kontroli węchowej, mieszania i dynamizacji. Odbywa się poprzez ręcznie parzenie, łączenie oraz mieszanie składników. Później dodaje się olejki eteryczne. Kolejno następuje czas odpoczynku i utrwalenia substancji. Na zakończenie ma miejsce proces filtracji przy użyciu naturalnego papieru.

Sekret nr 5 – Prawdziwa rola zapachów

Kondycja naszej skóry jest silnie związana z naszymi emocjami i stanem wewnętrznym naszego umysłu. Wpływ zapachów na nasze emocje jest znany od wieków. Douces Angevines uczyniło tę wiedzę swoim atutem. Do produkcji kosmetyków, wybiera się jedynie takie zioła i kwiaty, które są najlepiej przystosowane do tego, by wpływać na usposobienie. W odróżnieniu od syntetycznych kompozycji zapachowych, kosmetyczne fluidy zawierają autentyczne roślinne zapachy, nie wywołujące powierzchownych emocji, które są następnie szybko zapomniane.

Sekret nr 6 – Unikatowe rękodzieło

Każdy kosmetyk wytwarza się w 100% ręcznie, we własnej pracowni i z wykorzystaniem tradycyjnych metod. Objętość wytwarzanych płynów musi zawsze umożliwiać ręczną dynamizację. Każda produkcja nie przekracza zatem kilkudziesięciu litrów. Czuła i fachowa ręka towarzyszy każdemu procesowi produkcji, czego nie może zastąpić żadna maszyna. Dzięki tym oryginalnym metodom, kosmetyki tworzy się bez skomplikowanych i zanieczyszczających środowisko technologii.

FRANCUSKIE KOSMETYKI NATURALNE,

KTÓRE NIE UZNAJĄ KOMPROMISÓW

Cała produkcja odbywa się na miejscu w warsztacie Douces Angevines. Począwszy od zbierania roślin, ich przetwarzania, stworzenia gotowych kosmetyków, aż do pakowania i wysyłki produktów.

Douces Angevines zna swoich dostawców i preferuje tych, którzy praktykują wysokiej jakości rzemiosło. W przypadku roślin pochodzących z odległych krajów, istotne są programy sprawiedliwego handlu. 

Ogród i pracownia-laboratorium znajdują się na terenie obszaru chronionego. Rośliny uprawiane są we własnym ogrodzie, a zbieranie dzikich gatunków z terenów chronionych, odbywa się z wielką starannością.

Od początku istnienia marki, na żadnym etapie procesu produkcyjnego kosmetyki oraz stosowane składniki, nie są testowane na zwierzętach. Douces Angevines jest ponadto członkiem organizacji One Voice, zajmującej się ochroną zwierząt. Wszystkie kosmetyki są w 100% wegańskie.

Cel to 100% składników organicznych. Z analizy wskaźnika procentowego składu kosmetyków (który nie uwzględnia proporcji wody) wynika, że kosmetyk jest organiczny jeśli ma już około 10% organicznych składników i około 90 – 95 % naturalnych składników. Fluidy kosmetyczne Douces Angevines wykraczają poza tę gwarancję posiadając aż 95 – 100% organicznych substancji.

WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJE

TWOJA SKÓRA, ZNAJDZIESZ

W KOSMETYKACH DOUCES ANGEVINES

Twoja skóra to bardzo wrażliwy organ, który oddycha, regeneruje się i potrzebuje odżywienia. Zdecydowana większość konwencjonalnych kosmetyków działa wyłącznie na problemy skóry, nie martwiąc się o podstawy, takie jak odżywienie i wzmocnienie jej mechanizmów obronnych. Dzięki nim, skóra może sama poradzić sobie z małymi problemami, zachowując dłużej swoje piękno.

Każdy kosmetyk Douces Angevines zgodnie z jego przeznaczeniem (nawilżanie, oczyszczanie, regenerowanie itd.) jest wszystkim czego potrzebuje Twoja skóra, czyli: oleje roślinne bogate w cenne kwasy tłuszczowe, olejki eteryczne, maceraty zawierające składniki aktywne i witaminy. Wszystko to stanowi rzadkie, ultra naturalne i żywe pożywienie dla skóry.

Formuły Douces Angevines wynikają z receptur i wiedzy przodków, które na przestrzeni lat udowodniły swoją skuteczność. Wszystkie kosmetyki są testowane dermatologicznie, wykazując wyjątkową tolerancję i delikatność dla skóry.

Poznaj francuskie kosmetyki naturalne Douces Angevines >>> SKLEP