Czym są fluidy Douces Angevines?

czym-sa-fluidy

Czym są fluidy?

Fluidy Douces Angevines, to roślinne płyny kosmetyczne. Zdecydowanie nie są kremem i różnią się także od olejków, pomimo podobnej konsystencji. “Les Cosméto Fluides”, bo tak brzmi ich oryginalna nazwa, są kombinacją ekstrahowanych na zimno olejów roślinnych, naturalnych olejków cytrusowych, kwiatowych esencji, olejków eterycznych z drzew, liści i żywic oraz maceratów, wykonanych ręcznie ze  świeżych roślin pochodzących z ogrodu Douces Angevines, lub dziko rosnących odmian, które są zbierane własnoręcznie.

czym-sa-fluidy

Brak wody, dodatków zapachowych i innych zbędnych substancji

Krem, nawet naturalny czy organiczny może składać się z co najmniej 60% wody i około 20% składników, które nadają mu odpowiednią konsystencję, nie mających tak naprawdę żadnego wpływu na kondycję Twojej skóry. Fluidy Douces Angevines, w przeciwieństwie do kremów,  sącałkowicie pozbawione wody. Zwierają 100% z czystych ekstraktów roślinnych, bogatych w cenne dla naszej skóry składniki aktywne. Przy produkcji fluidów, nie ma również potrzeby stosowania substancji nadających odpowiednią konsystencję, które są niezbędne w kremach. Cudownie pachnące, zmysłowe płyny kosmetyczne są doskonale przyswajane i wchłaniane. Ich subtelna konsystencja natychmiast „wtapia się” w skórę, nie zostawiając na jej powierzchni tłustej warstwy. Efekt? Pory są odblokowane a skóra może swobodnie oddychać. Fluidy są wolne od konserwantów, nawet tych naturalnych. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym, płyny konserwują się same, nie ma więc potrzeby stosowania żadnych  dodatkowych substancji konserwujących. Dodatkowo, wszystkie kosmetyki cechują prawdziwe roślinne zapachy, które wpływają na zmysły, mają właściwości lecznicze, wyciszające, czy energetyzujące. To autentyczna aromaterapia, której trudno szukać wśród syntetycznych zapachów.

Fluidy kosmetyczne to ultra naturalne pożywienie dla skóry. W 100% naturalne, pełne ekstraktów z roślin bogatych w składniki aktywne. Skoncentrowane oraz ekonomiczne. Pozbawione konserwantów, zbędnych substancji oraz sztucznych zapachów.

Kilka kropli fluidu to wszystko, czego potrzebuje Twoja skóra by wyglądać zdrowo i promiennie.