Księżyc, tradycja i czas- czyli jak powstają kosmetyki Douces Angevines

Jak powstają kosmetyki Douces Angevines

Od samego początku istnienia marki, przy tworzeniu kosmetyków Douces Angevines nie ma miejsca na maszyny lub skomplikowane technologie. Cała produkcja odbywa się w tradycyjny sposób, przy użyciu rąk, a także naturalnej energii słońca oraz księżyca. Co to oznacza?

 

Uprawa roślin zgodnie z fazami księżyca

Rośliny uprawia się we własnym ogrodzie, zgodnie z zasadami rolnictwa organicznego i biodynamicznego. Tego typu rolnictwo opiera się na stworzeniu takich warunków dla uprawy, by maksymalnie ograniczyć ingerencję człowieka w rozwój roślin. Bezwzględnie zakazuje się stosowania m.in. pestycydów, nawozów sztucznych, czy mineralnych. Co więcej, rolnictwo biodynamiczne bazuje na kalendarzu księżycowym. Wszystkie prace ogrodnicze, np. terminy siewu i sadzenia roślin, a także dni oraz godziny ich zbioru, uzależnione są od faz księżyca. Dzięki temu, w niewielkich rozmiarów ogrodzie Douces Angevines, gatunki rosną w obfitości, zapewniając tym samym kilka zbiorów rocznie.

 

Tradycyjna produkcja rzemieślnicza

Wybrane gatunki roślin zbierane są ręcznie, by przez długie tygodnie przechodzić kolejne etapy suszenia, parzenia, czy filtracji z użyciem naturalnego papieru. Wszystko po to, by wydobyć i zachować najcenniejsze dla naszej skóry składniki. Ten czasochłonny proces, pozwala stworzyć bardzo skoncentrowany kosmetyk, obfity w kwasy tłuszczowe, składniki aktywne oraz witaminy. To czyste i żywe pożywienie dla Twojej skóry, które zapewni jej niezastąpione wrażenie dobrego samopoczucia i miękkości.

Wieloletnią tradycję, czasochłonną produkcję, a przede wszystkim pasję i miłość do roślin czuć w każdym produkcie marki. Aby bliżej poznać jej założycielkę, oraz pozostałe sekrety produkcji zajrzyj do zakładki DOUCES ANGEVINES.