Czym właściwie są fluidy?

Czym są fluidy kosmetyczne

Fluidy Douces Angevines, to roślinne płyny kosmetyczne. Zdecydowanie nie są kremem i różnią się także od olejków, pomimo podobnej konsystencji. “Les Cosméto Fluides”, bo tak brzmi ich oryginalna nazwa, są kombinacją: ekstrahowanych na zimno olejów roślinnych, naturalnych olejków cytrusowych, kwiatowych esencji, olejków eterycznych z drzew, liści i żywic oraz maceratów. Te ostatnie wytwarza się własnoręcznie ze świeżych roślin pochodzących z własnego ogrodu lub dziko rosnących odmian.

Brak wody, dodatków zapachowych i innych zbędnych substancji

Krem, nawet naturalny czy organiczny może składać się z co najmniej 60% wody i około 20% składników, które nadają mu odpowiednią konsystencję, nie mających tak naprawdę żadnego wpływu na kondycję Twojej skóry. Fluidy Douces Angevines, w przeciwieństwie do kremów, są całkowicie pozbawione wody. Zwierają 100%  czystych ekstraktów roślinnych, bogatych w cenne dla naszej skóry składniki aktywne.

Przy produkcji fluidów, nie ma również potrzeby stosowania substancji nadających odpowiednią konsystencję, które są niezbędne w kremach. Cudownie pachnące, zmysłowe płyny kosmetyczne są doskonale przyswajane i wchłaniane. Ich subtelna konsystencja natychmiast „wtapia się” w skórę, nie zostawiając na jej powierzchni tłustej warstwy. Efekt? Pory są odblokowane a skóra może swobodnie oddychać.

Fluidy są wolne od konserwantów, nawet tych naturalnych. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym, płyny konserwują się same, nie ma więc potrzeby stosowania żadnych dodatkowych substancji konserwujących. Co więcej, wszystkie kosmetyki cechują prawdziwe roślinne zapachy, które wpływają na zmysły, mają właściwości lecznicze, wyciszające, czy energetyzujące. To autentyczna aromaterapia, której trudno szukać wśród syntetycznych zapachów.

Fluid kosmetyczny

Fluidy Douces Angevines to ultra naturalne pożywienie dla skóry. W 100% naturalne i wegańskie, pełne ekstraktów z roślin bogatych w składniki aktywne. Skoncentrowane oraz ekonomiczne. Pozbawione konserwantów, zbędnych substancji oraz sztucznych zapachów.

Kilka kropli fluidu to wszystko, czego potrzebuje Twoja skóra by wyglądać zdrowo i promiennie.


Wybierz dla siebie idealny kosmetyk >>> SKLEP