Skip to content
biosme-paris

BIOSME PARIS

Pewnego razu…

Cała przygoda BIOSME PARIS zaczęła się od zabawnego wyzwania, aby stworzyć naturalny dezodorant, który naprawdę działa. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że w trakcie tego projektu odkryjemy znaczenie ludzkiego mikrobiomu, niezwykłe zasady jego funkcjonowania i wszystko to, co kosmetyki mogą zrobić, aby go chronić.

W 2015 roku opatentowaliśmy kompleks łączący fermenty Saccharomyces i Lactobacillus, które zapewniają niezwykłą ochronę przed przykrym zapachem ciała. Z tego kompleksu narodziła się pierwsza seria kosmetyków marki, czyli dezodoranty z probiotycznymi substancjami aktywnymi, posiadające certyfikat COSMOS.

Dziś nadal wprowadzamy innowacje, wymyślając wyłącznie proste i krótkie, ale skuteczne formuły, które szanują mikrobiom skóry. Prowadzimy kampanię na rzecz kosmetyków naturalnych, organicznych, wegańskich i wyprodukowanych we Francji. Dzięki tym wartościom codziennie wyobrażamy sobie nowe kosmetyki dla każdego rodzaju skóry i całej rodziny.

BIOSME PARIS – zdrowe kosmetyki!

Podrażnienia, swędzenie, nadwrażliwość, negatywny wpływ zanieczyszczonego środowiska, w którym żyjemy. Nasza skóra cierpi, a paradoksalnie większość atakujących ją czynników pochodzi z produktów, których używamy do jej pielęgnacji. Najważniejszym celem BIOSME PARIS jest oferowanie zdrowych kosmetyków, które naprawdę szanują naszą skórę i jej mikrobiom, który rozwija się od urodzenia.

Czym jest mikrobiom?

Mikrobiom skóry to zarówno ekosystem, jak i miliony mikroorganizmów, które zamieszkują powierzchnię naszej skóry. Im jest bogatszy, tym bardziej jest chroniony. Jego różnorodność biologiczna jest oznaką dobrego stanu zdrowia.

Mikrobiom, tradycyjnie nazywany „florą skóry”, pomaga naszej skórze w pełnieniu jej głównej funkcji: służy jako ochronna bariera fizyczna. Brak równowagi w tym ekosystemie, powoduje, że nasza skóra staje się delikatna i pojawiają się takie problemy jak przesuszenie, podrażnienia, stany zapalne itp…

Aby chronić, zrewitalizować i odżywić skórę

W formułach naszych kosmetyków umieszczamy wszystko to, co łagodnie odżywia skórę i jej cennych mieszkańców. Oto 5 filarów naszych formuł chroniących mikrobiom:

Certyfikowane kosmetyki wegańskie wyprodukowane we Francji

Wierzymy, że piękno kosmetyków to coś więcej niż naturalne składniki. To prawdziwie odpowiedzialne i zaangażowane podejście etyczne przy ich produkcji.

kosmetyki-organiczne

1. Naturalne i organiczne

Przejrzystość jest ważna. Dlatego posiadamy certyfikaty dla kosmetyków naturalnych i organicznych Ecocert greenlife i Cosmebio.

kosmetyki-wegańskie

2. Wegańskie i wolne od okrucieństwa

Chronimy życie. Dlatego wszystkie nasze formuły nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, a kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Jesteśmy członkami organizacji PETA.

francuskie-kosmetyki

3. Wyprodukowane we Francji

Jesteśmy dumni będąc jednym z przedstawicieli francuskiego know-how w dziedzinie kosmetyków oraz promując francuską innowacyjność.

Poznaj francuskie kosmetyki naturalne BIOSME PARIS >>> SKLEP